У відповідності з п.17 статті 1 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VII, який набув чинності 01.01.2016 року: Періодична повірка засобів вимірювальної техніки – повірка, що проводиться протягом періоду експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал);

Ким безпосередньо виконується періодична повірка приладів обліку води?

Повірка засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, проводиться науковими метрологічними центрами, які мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів; науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів. В Бердянську повірку приладів обліку води проводять представники Бердянського відділу ДП "Запоріжжястандартметрологія". А співробітники водомірної майстерні КП «Бердянськводоканал» БМР надають послуги з підготовки та надання у повірку лічильників води.

За чий рахунок здійснюється періодична повірка приладів обліку води?

Згідно з положеннями частини 4 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка засобів обліку води, які є власністю фізичних осіб та результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб послуги водопостачання, проводиться підприємством, що надає послуги з водопостачання за рахунок тарифів на водопостачання та водовідведення.

Періодична повірка засобів обліку води іншим споживачам , а саме юридичним особам або фізичним особам - підприємцям проводиться на платній основі за рахунок самих споживачів.