Відповідно до діючого законодавства у разі перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах Абонента, скиду об'ємів стічних вод, які перевищують указані в договорі (понаддоговірні об’єми стічних вод) розрахунок за надані послуги здійснюється відповідно до умов Правил приймання стічних вод діючими в Україні та на місцях.

У відповідності до абз.3 п.1 Розділу ІІ Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017р. N316, додаткові обсяги стічних вод споживачів (не враховані договором), що надходять до систем централізованого водовідведення або безпосередньо на каналізаційні очисні споруди виробників, оплачуються споживачами у п'ятикратному розмірі встановленого тарифу на послугу водовідведення.

Цей Порядок встановлює єдиний на території України порядок визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення

Так, було проведено аналіз водоспоживання та скиду стічних вод абонентами нашого підприємства за 2018 рік.

В результаті аналізу абоненти отримали рахунки за понаднормовий скид стічних вод, які необхідно своєчасно оплатити зі сторони абонентів для запобігання додаткових судових витрат на випадок звернення КП «Бердянськводоканал» БМР до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості.

Керуючись ст.66 Водного кодексу України та у відповідності до умов укладених між споживачами та КП «Бердянськводоканал» БМР договорів про надання послуг з водопостачання та водовідведення, з метою раціонального використання природних ресурсів, для споживачів, які не підлягають державному обліку водокористування та не звітують про використання води за формою №2ТП-водгосп (річна), ліміт (договірний об’єм) використання питної води щорічно затверджується Абоненту органом місцевого самоврядування за поданням Виконавця, в спосіб передбачений діючим в Україні законодавством.

Затвердження ліміту (договірного об’єму) здійснюється в межах визначеної в Технічних умовах потреби у воді або встановленого раніше Абоненту об’єму споживання води (крім нормативних розрахунків водоспоживання та водовідведення за 2011-2016 роки, які були раніше оформлювальні Сторонами при укладенні Договорів на попередні періоди до укладення нових договорів в 2017 році).

Починаючи з 01.01.2019р., затвердження ліміту (договірного об’єму) здійснюється виключно в межах визначеної в Технічних умовах потреби у воді.

Для підприємств які підлягають державному обліку водокористування та звітують про використання води за формою №2ТП-водгосп (річна), затвердження ліміту (договірного об’єму) здійснюється на підставі нормативного розрахунку водоспоживання та водовідведення погодженого організацією, що належать до сфери управління Держводагентства за місцем здійснення водокористування.

Для правильного затвердження ліміту (договірного об’єму), Абонент надає Виконавцю копію нормативного розрахунку водоспоживання та водовідведення протягом п’ятнадцяти календарних днів з моменту його погодження в організації, що належать до сфери управління Держводагентства за місцем здійснення водокористування.

В разі ненадання Абонентом копії нормативного розрахунку водоспоживання, затвердження ліміту (договірного об’єму) здійснюється на підставі інформації про річний об’єм водоспоживання Абонента наданої організацією, що належать до сфери управління Держводагентства за місцем здійснення водокористування.

В разі зняття Абонента з обліку державного водокористування, ліміт (договірний об’єм), за поданням Виконавця затверджується органом місцевого самоврядування в межах визначеної в Технічних умовах потреби у воді, а для перегляду та затвердження ліміту (договірного об’єму) застосовуються дії, аналогічні для споживачів, які не звітують за формою №2ТП-водгосп (річна).

 1. Для перегляду та затвердження ліміту (договірного об’єму), у зв’язку з запланованими змінами у діяльності Абонента, що ведуть до зміни обсягів спожитої питної води та скиду стічних вод, Абонент в місячний строк до моменту виникнення змін надає Виконавцю заяву та відповідні документи для одержання додаткових технічних умов та внесення змін до ліміту (договірного об’єму).
 2. У разі відсутності у Абонента додаткових технічних умов на водопостачання та водовідведення об’єкта, Абоненту встановлюється ліміт в об’ємі фактичного споживання води за минулий рік, але не більше ніж визначена в Технічних умовах потреба у воді.
 3. У разі відсутності технічних умов на водопостачання та водовідведення об’єкта Абонента, Виконавець за зверненням Абонента здійснює та затверджує нормативний розрахунок обсягу водоспоживання та водовідведення.
 4. В разі відсутності у Абонента затвердженого нормативного розрахунку водоспоживання та водовідведення, Виконавець залишає за собою право самостійно встановити та затвердити Абоненту ліміт в межах фактичного споживання води за минулий рік.

Для одержання додаткових/нових технічних умов замовник послуг з централізованого водопостачання та водовідведення подає в Сервісний центр КП «Бердянськводоканал» БМР (кабінет №18; №19) заяву встановленого зразка (завантажити бланк заяви).

До заяви за вищенаведеним посиланням додається наступний перелік документів

Назва документу Інформація про організацію, де можна отримати документ
1. Ситуаційний план М 1:500, з чітким нанесенням об'єкту і меж земельної ділянки; Відділ містобудівного кадастру виконавчого комітету Бердянської міської ради за адресою:
м.Бердянськ, площа Єдності, 2 (каб.№28)
тел. +38 (06153) 4-71-20
2.
 1. Опитувальний лист установленого законодавством зразка, заповнений проектною організацією та замовником;
 2. Нормативний розрахунок водоспоживання та водовідведення, розроблений проектною організацією та погоджений з КП «Бердянськводоканал» БМР

Можливо оформити в проектних організаціях за переліком, що додається.

Перелік не є вичерпним та заявник має право звернутись в будь-яку іншу проектну організацію.

3. Актуальна виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

Актуальну Виписку можна отримати:
 

 1. самостійно за наведеним посиланням в мережі Інтернет;
  www.kap.minjust.gov.ua/services/registry
 2. у нотаріуса;
 3. в секторі державної реєстрації суб'єктів господарської діяльності управління економіки виконавчого комітету Бердянської міської ради за адресою: м.Бердянськ, площа Єдності, 2 (каб.№63-А) тел. +38 (06153) 3-56-59

Виписка вважається дійсною протягом місяця з дня її отримання.

4. Копія паспорта громадянина України з копією довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП); Надається замість виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, якщо заявник не являється фізичною особою підприємцем.
РНОКПП = індивідуальний ідентифікаційний номер.
5. Копії правовстановлюючих документів на займане приміщення та земельну ділянку (договір, свідоцтво про спадщину, тощо) з актуальною Інформаційною довідкою з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

Актуальну інформаційну довідку можна отримати:
 

 1. самостійно за наведеним посиланням в мережі Інтернет;
  www.kap.minjust.gov.ua/services/registry
 2. у нотаріуса;
 3. в реєстраційному відділі виконавчого комітету Бердянської міської ради. Прийом громадян здійснюється в відділі з надання адміністративних  послуг «Єдиний офіс» (пр. Азовський (Леніна), 37/9). Телефон: +38 (06153) 4-73-49; +38 (06153) 4-73-48

Інформаційна довідка вважається дійсною протягом місяця з дня її отримання.

6. Заява про надання згоди на підключення до приватних мереж водопроводу та/або каналізації; Бланк заяви для заповнення можна отримати в КП «Бердянськводоканал» БМР (каб.№18; каб.№19)
7. Квитанція про сплату грошових коштів за розробку технічних умов;

1. Вартість за розробку технічних умов на приєднання до:
    1.1. мереж водопостачання та водовідведення складає 3700 грн.
    1.2. мереж водопостачання складає 2400 грн.
    1.3. мереж водовідведення складає 2300 грн.
 

2. Вартість послуг з розробки технічних умов можна оплатити: 
    2.1. готівкою в касі КП «Бердянськводоканал» БМР;
    2.2. готівковими або безготівковими грошовими коштами в будь-якій банківській установі на поточний банківський рахунок КП «Бердянськводоканал» БМР:
UA503003460000026005014883401 ПАТ «АЛЬФА-БАНК», МФО 300346

Необхідно знати!
 1. Нормативний розрахунок водоспоживання та водовідведення погоджується проектною організацією в Сервісному центрі КП «Бердянськводоканал» БМР (каб.№8). Приймальні дні: вівторок та четвер з 08:00 до 11:00;
 2. Заява з повним пакетом документів здається на реєстрацію в Сервісний центр КП «Бердянськводоканал» БМР (каб.№19) без погодження з керівниками структурних підрозділів.
Телефони для довідок:
3-65-24 Виробничо-технічний відділ КП «Бердянськводоканал» БМР (каб.№14)
3-63-29; +38 (050) 400 39 92 Сервісний центр КП «Бердянськводоканал» БМР (каб.№18; каб.№19)

 

ООО «ПРЕДПРИЯТИЕ «АРХСТРОЙПРОЕКТ»
ул. Гостинная (Свердлова) д.10 кв. 37
+38 (06153) 4-07-82
+38 (066) 602-41-50 Дегтярь Владимир Александрович
+38 (066) 507-59-60 Зайченко Ольга Владимировна
ООО «БИЗНЕСЦЕНТР ОФИР»
ул. Шевченка д.26
+38 (095) 693-62-12 Крупникова Татьяна Николаевна
ООО «ГРАЖДАНПРОЕКТ»
просп. Труда д.47
+38 (06153) 7-12-04
КП «АРХИТЕКТУРНО ПЛАНИРОВОЧНОЕ БЮРО»
БЕРДЯНСКОГО ГОРОДСКОГО СОВЕТА
просп. Труда д.47
+38 (06153) 7-11-01
+38 (066) 645-35-65 Ковачева Ирина Всеволодовна
ЧАСТНОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ "АРКАДА 5" +38 (06153) 4-45-34
+38 (067) 360-00-53 Сергеев Сергей Николаевич
ИНЖЕНЕР-ПРОЕКТИРОВЩИК +38 (099) 787-62-78
+38 (068) 451-03-53 Иванова Галина Александровна