Щодо держповірки лічильників води

До відома мешканців м. Бердянськ, абонентів КП «Бердянськ­водо­канал» БМР!

На виконання вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі «Про комерційний облік…») від 22.06.2017 року із структури тарифів були вилучені витрати, що пов’язані з обслуговуванням та повіркою загальнобудинкових та індивідуальних засобів обліку води.

На підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг №1343 від 02.11.2017 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 16.06.2016 № 1141» (офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр», 16.12.2017, № 238) та №1344 від 02.11.2017 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 26.11.2015 № 2868» (офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр», 28.11.2017, № 224), з 01 січня 2018 року та 14 грудня 2017 року запроваджені нові тарифи на послуги водопостачання та водовідведення для всіх груп споживачів.

Відповідно до п.2 ст.6 Закону України «Про комерційний облік...» обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку здійснюється за рахунок власників таких вузлів обліку.

Періодична повірка лічильника — раз у 4 роки

Відповідно до статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05 червня 2014 року № 1314-VII із змінами, пункту 15 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630 із змінами, пункту 38 переліку міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями, Затверджених Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13 жовтня 2016 року № 1747 «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями», на засоби вимірювальної техніки (лічильники води) встановлено міжповірочних інтервал 4 (чотири) роки, після закінчення якого вони підлягають періодичній повірці.

На підставі викладеного Абонентам, лічильники яких підлягають проведенню державній плановій повірці, направляються попередження, де вказано, що абонентам протягом 30 днів з дня отримання попередження необхідно виконати періодичну повірку засобу вимірювальної техніки (лічильника води). Роботи з розпломбуваня/опломбування та державної періодичної повірки виконуються на платних засадах.

Якщо не робити повірку

В разі невиконання періодичної повірки в строк, зазначений в попереджені, лічильник абонента знімається з обліку, і відповідно до діючого законодавства розрахунок витрат за водопостачання та водовідведення буде здійснюватись за нормативами водоспоживання та водовідведення.

Але в цьому випадку за користування послугами водопостачання та водовідведення без засобу обліку води, абоненти будуть притягнуті до адміністративної відповідальності за порушення правил користування водою відповідно до п.103 1 Адміністративного кодексу України.

Це важливо знати!

Звертаємо увагу! Демонтаж засобу вимірювальної техніки (лічильника води), проводиться абонентом виключно після зняття засобу з реєстрації (розпломбування), яке здійснюється представниками КП «Бердянськводоканал» БМР.

Заявку на розпломбування/опломбування, засобу вимірювальної техніки можна оформити в Сервісному центрі підприємства каб.№18, за адресою пр-т Східний, 97 або за телефонами: 3-40-54, 3-63-29, +38 (050) 40-03-992

Проведення заходів по повірці водомірів

Доводимо до відома, що у переліку комерційних (платних) послуг які надає комунальне підприємство «Бердянськводоканал» БМР є послуга з комплексного проведення повірки засобу вимірювальної техніки (лічильників води ДУ 15, 20 та 25), а саме: розпломбування, демонтаж, повірка, монтаж та опломбування.

Зазначена послуга є платною та замовляється заздалегідь за письмовою заявою, або за телефонами:

Примітка: У разі здійснення заявки на послугу комплексної повірки лічильника за телефоном, письмова заява абонентом надається представникам підприємства під час виконання робіт.

З чинною вартістю послуги комплексної перевірки лічильників води ви можете ознайомитися тут >

З повагою, адміністрація КП «Бердянськводоканал» БМР

Поділитися цією новиною:

Останні новини: