До відома споживачів! Щодо тарифів

Відповідно до Постанови НКРЕКП № 866 від 30.06.2017 року «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», КП «Бердянськводоканал» БМР оголошує про відкрите обговорення питання щодо необхідності встановлення тарифів КП «Бердянськводоканал» БМР на централізоване водопостачання та водовідведення, тарифів на постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) на 2019 рік.
 

Діючі тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення КП «Бердянськводоканал» БМР були затверджені постановою НКРЕКП № 1343 від 02.11.2017 року і введені в дію з 01 січня 2018 року в таких розмірах:

 • на послуги централізованого водопостачання - 12,90 грн/м3 (без ПДВ);
 • на послуги водовідведення - 9,30 грн/м3 (без ПДВ).

Тарифи на послуги постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) затверджені постановою НКРЕКП № 1344 від 02.11.2017 року та введені в дію з 14 грудня 2017 року в таких розмірах:

 • централізоване постачання холодної води - 13,24 грн/м3 (без ПДВ);
 • централізоване водовідведення - 9,54 грн/м3 (без ПДВ).


Метою зміни тарифів є приведення їх до економічно обґрунтованого рівня у зв’язку з тим, що за період дії чинних тарифів відбулося значне зростання фактичної собівартості послуг за рахунок об’єктивних факторів за основними статтями окремих складових структури тарифів:

 • вартість електроенергії зросла у порівнянні із закладеним у тарифі на 27,6%;
 • вартість гіпохлориту натрію – на 58,3%, коагулянту – у 4,3 рази;
 • вартість паливно-мастильних матеріалів – на 63%;
 • прожитковий мінімум для працездатних осіб збільшився на 28,4%;
 • мінімальна заробітна плата підвищилася у 2,7 рази;
 • відповідно зросли суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
 • підвищилися ставки податків та зборів у середньому на 18%;
 • індекс споживчих цін за період з березня 2016 склав 29%, що спричинило за собою подорожчання матеріалів, комплектуючих, металу, труб і т.і.

Відповідно до вимог пункту 4.2 Процедури встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженої постановою НКРЕКП від 24.03.2016 року № 364, підприємством проведено розрахунок тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення.

Тарифи сформовані з урахуванням:

 • узгодженого Бердянським міським головою річного плану ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення;
 • загальновиробничих норм питомих витрат, теплової та електричної енергії, погоджених головою Запорізької Обласної державної адміністрації;
 • індивідуальних технологічних нормативів використання питної води, затверджених в.о.директора Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької Обласної державної адміністрації та завідувачем сектору у Запорізькій області Держводагентства України;
 • Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2018 роки.

Відповідно до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» до розрахунків тарифів не включені витрати на обслуговування (в т.ч. повірку) загальнобудинкових лічильників води та індивідуальних засобів обліку води, які є власністю споживачів.


Нові тарифи КП «Бердянськводоканал» БМР розраховані відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою НКРЕКП від 10.03.2016 року № 302, та становитимуть:

 • на централізоване водопостачання: – 17,83 грн за 1 м3 води (без ПДВ);
 • на централізоване водовідведення: – 14,26 грн за 1 м3 стоків (без ПДВ).


Як наслідок, зміна тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення призведе до відповідної зміни тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які становитимуть:

 • на централізоване постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем): – 18,24 грн за 1 м3 води (без ПДВ);
 • на централізоване водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем): – 14,47 грн за 1 м3 стоків (без ПДВ).


З метою скорочення видатків підприємство намітило ряд заходів по оптимізації витрат за рахунок коштів підприємства та міського бюджету: заходи з реконструкції, модернізації та ремонту обладнання. Підприємство проводить роботи з ремонту і оновленню фондів, впровадження енергозберігаючих заходів, нових технологій, направлених на подальшу модернізацію та технічне переоснащення устаткування насосних водопровідних та каналізаційних станцій, придбання насосних агрегатів, комплектуючих матеріалів, запірної арматури та інших складових, що призводить до скорочення втрат води, енерго- і трудовитрат. Економічний ефект, який буде досягнуто в результаті впровадження заходів, у подальшому відобразиться на розмірі тарифів на послуги підприємства.

Відкрите обговорення щодо необхідності встановлення тарифів КП «Бердянськводоканал» БМР на централізоване водопостачання та водовідведення, тарифів на постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) на 2019 рік відбудеться 08 травня 2018 року о 10:00 в конференц-залі адміністративного корпусу КП «Бердянськводоканал» БМР за адресою: пр. Східний, 97, м. Бердянськ.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, приймаються до 07 травня 2018 року у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: КП «Бердянськводоканал» БМР, м. Бердянськ, пр. Східний, 97, e-mail: berdvodokanal@gmail.com.

Заявки для участі у відкритому обговоренні приймаються до 05 травня 2018 року в письмовому та/або електронному вигляді за адресою: КП «Бердянськводоканал» БМР, м. Бердянськ, пр. Східний, 97; e-mail: berdvodokanal@gmail.com.

З повагою, адміністрація КП «Бердянськводоканал» БМР

Поділитися цією новиною:

Останні новини: