Проведені відкриті слухання щодо тарифів та інвестпрограмми

Відповідно до Постанови НКРЕКП № 866 від 30.06.2017 року «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», КП «Бердянськводоканал» БМР провело відкриті обговорення (слухання), що відбулися 8 травня 2018 року в конференц-залі адміністративного корпусу КП «Бердянськводоканал» БМР за адресою: пр. Східний, 97, м. Бердянськ, з наступних питань:

I. Необхідність встановлення тарифів КП «Бердянськводоканал» БМР на централізоване водопостачання та водовідведення, тарифів на постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) на 2019 рік.

Метою зміни тарифів є приведення їх до економічно обґрунтованого рівня у зв’язку з тим, що за період дії чинних тарифів відбулося значне зростання фактичної собівартості послуг за рахунок об’єктивних факторів за основними статтями структури тарифів:

 • вартість електроенергії зросла у порівнянні із закладеним у тарифі на 27,6%;
 • вартість гіпохлориду натрію – на 58,3%, коагулянту – у 4,3 рази;
 • вартість паливно-мастильних матеріалів – на 63%;
 • прожитковий мінімум для працездатних осіб збільшився на 28,4%;
 • мінімальна заробітна плата підвищилася у 2,7 рази;
 • зросли суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
 • підвищилися ставки податків та зборів у середньому на 18%;
 • індекс споживчих цін склав 29%, що призвело до подорожчання матеріалів, комплектуючих, металу, труб та інше.

Підприємством проведено розрахунки тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. Нові тарифи КП «Бердянськводоканал» БМР розраховані відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою НКРЕКП від 10.03.2016 року № 302, та становитимуть:

 • на централізоване водопостачання – 17,83 грн. за 1 м3 води (без ПДВ);
 • на централізоване водовідведення – 14,26 грн. за 1 м3 стоків (без ПДВ).

Зміна тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення призведе до відповідної зміни тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які становитимуть:

 • на централізоване постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 18,24 грн. за 1 м3 води (без ПДВ);
 • на централізоване водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 14,47 грн. за 1 м3 стоків (без ПДВ).

Тарифи сформовані з урахуванням:

 • погодженого Бердянським міським головою річного плану ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення;
 • загальновиробничих норм питомих витрат, теплової та електричної енергії, погоджених головою Запорізької обласної державної адміністрації;
 • індивідуальних технологічних нормативів використання питної води, затверджених в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації та завідуючим сектором в Запорізькій області Держводагентства України;
 • Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об'єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017- 2018 роки.
Переглянути протокол...

 

II. Схвалення проекту Інвестиційної програми КП «Бердянськводоканал» БМР на 2019 рік.

Виконання заходів Інвестиційної програми на 2019 рік заплановано на загальну суму амортизаційних відрахувань 3 005,2 тис. грн. (без ПДВ), з них:

1. З водопостачання – 1 518,4 тис. грн.:

 • технічне переоснащення із заміною насосного обладнання на насосній станції 2-го підйому з повною автоматизацією та диспетчеризацією. Витрати на впровадження заходу – 1336,7 тис. грн. Економія в результаті зменшення витрат зі споживання електроенергії складе 140,0 тис.кВт-год на рік на суму 406,0 тис. грн., скорочення витрат на заробітну плату за рахунок оптимізації обслуговуючого персоналу – 237,0 тис. грн. на рік, загальновиробничі витрати зменшаться на 30,0 тис. грн. Загальна річна економія складе 673,0 тис. грн.;
 • технічне переоснащення з заміною насосного обладнання на підвищувальній насосній станції військового містечка з повною автоматизацією та диспетчеризацією. Витрати на впровадження заходу складуть 181,7 тис. грн. Економія в результаті зменшення витрат зі споживання електроенергії складе 8,5 тис.кВт-год на суму 25,0 тис. грн., скорочення витрат на заробітну плату за рахунок оптимізації обслуговуючого персоналу – 316,0 тис. грн. на рік, загальновиробничих витрат – на 10,0 тис. грн. Загальна річна економія складе 351,0 тис. грн.

2. З водовідведення – 1 486,8 тис. грн.:

 • технічне переоснащення з заміною насосного обладнання на каналізаційній насосній станції № 12 з повною автоматизацією та диспетчеризацією. Витрати на впровадження закладу – 1093,9 тис. грн. Економія в результаті зменшення витрат зі споживання електроенергії складе 12,0 тис.кВт-год на рік на суму 35,0 тис. грн., скорочення витрат на заробітну плату за рахунок оптимізації обслуговуючого персоналу – 316,0 тис. грн. на рік, загальновиробничі витрати зменшаться на 15,0 тис. грн. Загальна річна економія складе 366,0 тис. грн.;
 • придбання дренажного насосного агрегату та запірної арматури насосного обладнання на каналізаційній насосній станції № 5 на суму 392,9 тис. грн.

Економічний ефект від впровадження заходів Інвестиційної програми складе:

 • по водопостачанню – 1024,0 тис. грн.;
 • по водовідведенню – 366,0 тис. грн.

Загальна сума економії становить 1390,0 тис. грн. Всі заходи будуть виконані за рахунок власних коштів, що входять до структури тарифу.

Переглянути протокол...

 

III. Схвалення проектів рішень НКРЕКП:

 • «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16 червня 2016 року № 1141» щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2018 рік;
 • «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26 листопада 2015 року № 2868» щодо встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) на 2018 рік.
 • Та обговорення наданих пропозицій і зауважень до проектів рішень НКРЕКП щодо встановлення тарифів на послуги Комунального підприємства «Бердянськводоканал» Бердянської міської ради.

20 березня 2018 року відбулося засідання НКРЕКП у м. Києві, на якому було схвалено проекти наступних постанов НКРЕКП:

1. «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 16.06.2016 року № 1141», яка передбачає встановлення тарифів на:

 • централізоване водопостачання – 14,03 грн. за 1 куб.м (без ПДВ);
 • централізоване водовідведення – 11,07 грн. за 1 куб.м (без ПДВ).

2. «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 26.11.2015 року № 2868», яка передбачає встановлення тарифів на:

 • централізоване постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 14,47 грн. за 1 куб.м (без ПДВ);
 • централізоване водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 11,41 грн. за 1 куб.м (без ПДВ).

Пропозиції, що надійшли до проекту постанови НКРЕКП «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 16.06.2016 року № 1141», опрацьовані та зведені у таблицю узгоджених позицій до проекту постанови НКРЕКП, що додається до протоколу відкритого обговорення (додаток №1).

Від Комунального підприємства «Бердянськводоканал» Бердянської міської ради надійшли обґрунтування змін стосовно наступних витрат: - компенсацій на придбання електричної енергії, на оплату праці та витрат зі сплати податків та зборів, – пропозиція відхилена відповідно до пункту 1.11 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою НКРЕКП від 10.03.2016 № 302.

Зауваження, надані Департаментом ліцензійного контролю НКРЕКП щодо зменшення суми невиконання Інвестиційної програми за 2015 рік, враховані по статті витрат «Коригування витрат з урахуванням протокольного рішення № 7 (витяг з протоколу № 45 засідання НКРЕКП від 29.09.2016 року)».

Таким чином, підпункт 16 пункту 1 проекту постанови НКРЕКП викладено в такій редакції:

16) комунальному підприємству «Бердянськводоканал» Бердянської міської ради зі структурою, наведеною в додатку 16 до цієї постанови:

 • на централізоване водопостачання – 14,06 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість);
 • на централізоване водовідведення – 11,08 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість).

Пропозиції до проекту постанови НКРЕКП «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 26.11.2015 року № 2868» опрацьовані та зведені у таблицю узгоджених позицій до проекту постанови НКРЕКП, що додається до протоколу відкритого обговорення (Додаток №2).

Прийнято: Змінився тариф на послуги з постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у зв’язку із зміною тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо-будинкових систем), затвердженого постановою НКРЕКП від 10.03.2016 № 303.

Таким чином, підпункт 61 пункту 1 проекту постанови НКРЕКП викладено в такій редакції:

61) комунальному підприємству «Бердянськводоканал» Бердянської міської ради зі структурою, наведеною в додатку 61 до цієї постанови:

 • тариф на послугу з централізованого постачання холодної води – 14,50 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість);
 • тариф на послугу з централізованого водовідведення – 11,42 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість).
Переглянути протокол...


Станом на початок проведення відкритих обговорень 8 травня 2018 року заявки для участі у відкритих обговореннях від зацікавлених осіб не надходили, зауваження та пропозиції до проектів рішень НКРЕКП щодо встановлення тарифів на послуги КП «Бердянськводоканал» БМР на 2018 рік були опрацьовані та враховані в редакціях постанов НКРЕКП.

З повагою, адміністрація КП «Бердянськводоканал» БМР

 

Поділитися цією новиною:

Останні новини: