До відома споживачів! Щодо тарифів

Відповідно до Постанови НКРЕКП № 866 від 30.06.2017 року «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», КП «Бердянськводоканал» БМР оголошує про відкрите обговорення питання щодо необхідності встановлення тарифів КП «Бердянськводоканал» БМР на централізоване водопостачання та водовідведення, тарифів на постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) на 2020 рік.

Метою зміни тарифів є приведення їх до економічно обґрунтованого рівня у зв’язку з тим, що діючі тарифи, які були затверджені за ініціативою НКРЕКП Постановами від 21.12.2018 року № 2003 та № 2004 і набрали чинності 06.01.2019 року, були відкориговані тільки в частині статей «електроенергія» та «покупна вода» інші статті витрат залишилися на рівні 2017 року. За цей період відбулося значне зростання фактичної собівартості послуг за рахунок об’єктивних факторів за основними статтями структури тарифів:

 • вартість гіпохлориту натрію – на 72,8%, коагулянту – у 5,7 рази;
 • вартість паливно-мастильних матеріалів – на 29 %;
 • прожитковий мінімум для працездатних осіб збільшився на 19%;
 • мінімальна заробітна плата підвищилася на 30%;
 • зросли суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
 • підвищилися ставки податків та зборів у середньому на 14%;
 • індекс споживчих цін склав 12,4%, що призвело до подорожчання матеріалів, комплектуючих, металу, труб та інші.

Підприємством проведено розрахунки тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. Нові тарифи КП «Бердянськводоканал» БМР розраховані відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою НКРЕКП від 10.03.2016 року № 302, у редакції постанови № 339 від 14.03.2019 року, та становитимуть:

 • на централізоване водопостачання – 21,22 грн за 1 м3 води (без ПДВ);
 • на централізоване водовідведення – 18,74 грн за 1 м3 стоків (без ПДВ).

До складу тарифів також включена компенсація тільки трьох складових, що передбачені постановою НКРЕКП, а саме: на придбання електричної енергії на централізоване водопостачання та водовідведення, витрат зі сплати податків та зборів, витрати на оплату праці за період з 01.01.2018 по 31.12.2018 року. Сума компенсації становить 4693,9 тис.грн.

Зміна тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення призведе до відповідної зміни тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які становитимуть:

 • на централізоване постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 21,70 грн за 1 м3 води (без ПДВ);
 • на централізоване водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 19,06 грн за 1 м3 стоків (без ПДВ).

Тарифи сформовані з урахуванням:

 • річного плану ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення;
 • загальновиробничих норм питомих витрат, теплової та електричної енергії;
 • індивідуальних технологічних нормативів використання питної води;
 • умов Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2021 роки.

Відкрите обговорення щодо необхідності встановлення тарифів КП «Бердянськводоканал» БМР на централізоване водопостачання та водовідведення, тарифів на постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) на 2020 рік відбудеться 21 травня 2019 року о 10:00 в конференц-залі адміністративного корпусу КП «Бердянськводоканал» БМР за адресою: пр. Східний, 97, м. Бердянськ.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, приймаються до 20 травня 2018 року у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: КП «Бердянськводоканал» БМР, м. Бердянськ, пр. Східний, 97, e-mail: berdvodokanal@gmail.com.

Заявки для участі у відкритому обговоренні приймаються до 18 травня 2019 року в письмовому та/або електронному вигляді за адресою: КП «Бердянськводоканал» БМР, м. Бердянськ, пр. Східний, 97; e-mail: berdvodokanal@gmail.com.

З повагою, адміністрація КП «Бердянськводоканал» БМР

 

Поділитися цією новиною:

Останні новини: