Бердянськводоканал скорочує витрати, закладені в тариф

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла на розгляд проект постанови про зміну тарифу КП «Бердянськводоканал» БГС.

— За законодавством перегляд тарифів відбувається щороку. Підприємство зобов'язане подавати в НКРЕКП свої розрахунки за фактичними тарифами і тим, які повинні бути обґрунтовані економічно, — повідомив директор КП «Бердянськводоканал» БМР Олександр Македонський. — Цей проект був поданий на розгляд комісії ще в травні 2018 року. І сьогодні ми захищаємо ті тарифи, які подавали в НКРЕКП в минулому році.

Олександр Валерійович звертає увагу, при підготовці проекту в тариф закладаються всі витрати підприємства для забезпечення послуг водопостачання та водовідведення. Однак з часом, звичайно, вони змінюються.

Зокрема, з травня 2018 року Бердянськводоканалу вдалося знизити деякі фактори, що впливають на формування тарифу: тут скоротили витрати на електроенергію і загальногосподарські витрати. Це дозволило змінити спочатку заявлені показники, знизивши тариф в загальній сумі з 38 до 35 гривень.

Однак є об'єктивні показники, які впливають на природне щорічне зростання тарифу: перш за все, зміна витрат на оплату податків і зборів, на матеріали, реагенти і заробітну плату.

Згідно із законодавством, до 1 червня 2019 року підприємство зобов'язане подати в НКРЕКП нові розрахунки тарифу. Він формується виходячи з максимальних показників витрат. Комісія розгляне його складові, а адміністрація водоканалу згодом внесе коригування, з урахуванням зниження витрат.

Городяни також можуть взяти участь у відкритому обговоренні тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2020 рік. Воно відбудеться 21 травня о 10 годині в конференц-залі адміністративного корпусу Бердянськводоканалу за адресою: пр. Східний, 97.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб та їх об'єднань приймаються до 20 травня в письмовому або електронному вигляді за адресою: КП «Бердянськводоканал» БМР, м. Бердянськ, пр. Східний, 97 або по електронній пошті berdvodokanal@gmail.com. Заявки для участі у відкритому обговоренні приймаються до 18 травня також в письмовому та/або електронному вигляді за тими ж адресами.

— Наша основна мета — приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня, — підкреслив Олександр Македонський.

 

Поділитися цією новиною:

Останні новини: