НКРЕКП провела громадські обговорення тарифу-2019 на воду

28 травня в конференц-залі Бердянського водоканалу відбулися громадські обговорення коригування тарифу на 2019 рік.

Ініціатором зустрічі стала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Тарифи були подані відповідно до законодавства до 1 червня 2018 року на розгляд Нацкомісії. Весь цей час НКРЕ проводила роботу: розглядала, оцінювала, проводила робочі групи. Потім тариф був представлений громадськості постановою НКРЕКП. І сьогодні Нацкомісія проводить на базі нашого підприємства розгляд своєї постанови, — повідомив присутнім на зустрічі директор КП «Бердянськводоканал» Олександр Македонський.

Очолила зустріч начальник відділу НКРЕКП в Запорізькій області Любов Власенко. Вона вислухала всі пропозиції щодо коригування тарифу на 2019 рік і передасть їх на розгляд колег до Києва.

Любов Власенко уточнила, тариф встановили 16 червня 2016 року. Зараз йде його коригування за складовими.

28 травня проходили треті відкриті обговорення коригування тарифу. Відповідно до встановленої процедури, 14 травня в Києві провели відкрите обговорення бердянського тарифу на воду. На ньому схвалили проект постанови щодо внесення змін до нього на 2019 рік.

Пропонується встановити вартість послуг на централізоване водопостачання в розмірі 17,27 грн за кубічний метр без ПДВ, на централізоване водовідведення - 12,87 грн за один куб без ПДВ.

Підстава — зміна витрат на покупку води в інших суб'єктів господарювання. А саме — у комунального підприємства «Облводоканал» Запорізької області, — повідомила Любов Власенко.

Саме сьогодні, 28 травня, облводоканал підняв вартість води з 5,43 грн за куб до 6,08 грн. А Бердянський водоканал, який купує у нього воду, поки залишається з колишнім тарифом.

В ході громадських обговорень ще раз наголосили на необхідності зміни двох складових тарифу: вартості покупної води і заробітної плати працівників.

Другий пункт особливо актуальний для співробітників водоканалу, тому що від цього залежить рівень їх зарплат. А саме, приведення їх у відповідність з коефіцієнтами, прийнятими в галузевій угоді, підкреслила глава профкому Людмила Місіва. Її підтримали начальники планово-економічного відділу та відділу кадрів.

Вони відзначили: на водоканалі вже утворилося понад 50 вакансій. Люди йдуть з підприємства через низьку заробітну плату, а зайняти їх місця охочий немає. І зараз мова йде про підняття заробітної плати саме по робочих.

В першу чергу, після прийняття нового тарифу, будуть приведені у відповідність до галузевої угоди зарплати робітників 2-5 розряду. Без керівників підрозділів, — підкреслив директор підприємства Олександр Македонський.

І навіть при коригуванні на 2019 рік, тариф все одно буде відставати від економічно обґрунтованих розрахунків, тому що їх подавали в травні 2018 го, а вже практично середина 2019 го. За цей час складові тарифу змінилися в бік збільшення.

Бердянський водоканал уже кілька років намагається стримувати зростання тарифу, шляхом зниження власних витрат. І йому навіть вдалося змінити подані на 2019 розрахунки в сторону зменшення.

Зокрема, за рік Бердянскводоканалу вдалося скоротити витрати на електроенергію і загальногосподарські витрати. І якщо у 2018 розраховували, що тариф має зрости до 38 грн в загальній сумі. Те на сьогодні скорочення витрат дозволило знизити запланований тариф до 35 гривень. Таким чином, розрив між нині діючим і пропонованим тарифом складе близько 2 гривень, замість можливих п'яти грн.

У громадському обговоренні брали активну участь співробітники водоканалу, які прийшли відстояти свою заробітну плату. Люди говорили, вони такі ж жителі громади і мають право не тільки на гідну оплату праці, а й на право голосу в питанні організації роботи підприємства.

У засіданні взяв участь також депутат міської ради Микола Рудницький, який нагадав, він разом з колегами, а також народний депутат Олександр Пономарьов направили на адресу Президента звернення. У ньому пропонують розробити механізми компенсації з державного бюджету різниці між діючими тарифами водоканалів і економічно обґрунтованими. Щоб ті суми, які не враховано в тарифі, не лягали тягарем на місцеві громади, а підприємства не жили під страхом банкрутства і зупинки роботи за борги перед постачальниками енергії та води.

З городян з активною життєвою позицією для участі в засіданні зареєструвався лише Володимир Звагельський. Йому запропонували письмово викласти свої зауваження і пропозиції щодо коригування тарифу 2019 року. Їх докладуть до протоколу громадських дискусій і розрахунками за тарифом, і передадуть до київського офісу НКРЕКП для подальшого вивчення і розгляду.

Глава засідання — начальник відділу НКРЕКП в Запорізькій області Любов Власенко підкреслила: 28 травня в Бердянську не приймали новий тариф, а обговорювали його коригування. . І до його остаточного затвердження Нацкомісією пройде ще одне відкрите обговорення.

Поділитися цією новиною:

Останні новини: