Кого та в яких випадках відключають від водопостачання

Бердянськводоканал продовжує роботу з боржниками. Тих, хто не йде на контакт і не платить за рахунками, відключають від водопостачання.

Понад 30 абонентів Бердянського водоканалу відключені від водопостачання за борги. Сума їх боргу становить понад 300 тисяч гривень. Дев'ять з них, залишившись без води, відразу оплатили прострочення за послуги водоканалу і їм відновили подачу. Але є жителі Бердянська, які принципово не платять за воду.

Яскравий приклад тому — сім'я, яка живе в мікрорайоні РТС. Ні попередження щодо відключення, ні рішення суду на користь водоканалу не вплинули на свідомість абонентів.

На даний момент у підприємства є два рішення суду, згідно з яким на їх майно накладено арешт. Крім цього, за законом про ЖКГ, підприємство має право на відключення водопостачання боржнику. Сума заборгованості становить понад 27 тисяч гривень.

Але боржники так і не відреагували на загрозу відключення подачі води в їхньому будинку. Тому 28 серпня співробітники аварійної служби водоканалу перекрили водопостачання.

Господарі були вкрай обурені тим, що відбувається й намагалися завадити працівникам підприємства. За словами господині будинку, вона знаходиться в скрутному фінансовому становищі і не може розплатитися з боргами. Однак Найскладніша ситуація за цією адресою тягнеться з 2011 року.

У сім'ї було достатньо часу, щоб вирішити питання не на шкоду собі. Як мінімум, протягом місяця після отримання попередження про відключення води, абоненти могли прийти на водоканал, і домовитися про оплату боргу за графіком.

До слова, у всіх абонентів є можливість укласти договір про реструктуризацію боргу і погашати його частинами, якщо в сім'ї є фінансові проблеми. Для цього необхідно звернутися в Сервісний центр за адресою: м.Бердянськ, пр.Східний, 97, кабінет №18.

У цілому, в разі заборгованості за послуги підприємству будинку абонентів відключають від водопостачання навіть без рішення суду. Відновлення комунальної послуги у повному обсязі можливе за умови повного погашення заборгованості. Якщо в споживачів накопичилася велика сума боргу, то її стягнення проводиться додатково через суд із залученням виконавчої служби. Чинним законодавством також передбачено припинення надання субсидії споживачам, які мають заборгованості за комунальні послуги більше одного місяця.

Нагадуємо, що рахунки за послуги підприємства необхідно оплачувати своєчасно і в повному обсязі до 20 числа кожного місяця. За несвоєчасну оплату з травня 2019 року нараховується пеня. Відповідно до умов договору та чинного законодавства, для абонентів водоканалу вона становить не більше 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення і не більше 100% від боргу за все.

Вже з 1 серпня 2019 року при розрахунку сум до сплати врахована пеня за прострочення платежів. І в квитанціях на оплату за послуги водопостачання/водовідведення за липень 2019 року КП «Бердянськводоканал» БМР відобразив пеню за прострочені платежі за надані послуги.

Зауважимо, якщо роботодавець затримує виплату зарплати, а держава - нарахування субсидії, абонент має право розраховувати на те, що пеню нараховувати не будуть. Для цього йому також треба звернутися в Сервісний центр, надавши підтверджуючі документи.

Дивитись відеорепортаж
Поділитися цією новиною:

Останні новини: