Бердянськводоканал взяв участь в Еко Форумі 2019 (LEF Expo)

В Еко Форумі 2019 (LEF Expo), який проходив у м.Львів, від КП «Бердянськводоканал»БМР прийняли участь директор Македонський О.В., та начальник ВТВ Борисенко Є.А.

Відкриття форуму відбулося 12.09.2019 о 10:00, з привітання організаторів LEF Expo, та офіційних осіб Держави, після чого були представленні переможці міжнародного конкурсу «Стокгольмський юнацький водний приз».

Під керівництвом віце-президента Асоціації «Укрводоканалекологія» - Ольги Бабій, відбулася презентація стратегії та обговорення сценарію розвитку галузі з водопостачання та водовідведення – погляд на 30 років вперед. З доповідями виступили: Дмитро Новицький, президент Асоціації “Укрводоканалекологія”; Метью Гріффітс, Організація Економічного Співробітництва і Розвитку (ОЕСД); Джаспер Педерсен, COWI (Данія)

З питання приклади реалізації успішних проектів Європейського Союзу у сфері водної політики виступили : Томас Гампель, генеральний секретар Угорського Гідрологічного Товариства; Марек Рижка, віце-президент Національного Фонду Охорони Довкілля (Польща); Маркус Райхель, компанія Дреберіс (Німеччина); Харальд Фіхтнер, президент міста Хоф (Німеччина);Річард Тус, Муніципальна компанія Баденова (Фрайбург, Німеччина).

Обговорювались питання:

 • впровадження державної політики якості питної води;
 • національні цільові показники та індикатори до Протоколу по воді та здоров’ю в Україні та заходи по їх досягненню;
 • міжнародні політичні рамки та інструменти управління в галузі якості води та менеджменту водних ресурсів;
 • дотримання гарантованого Конституцією України права людини на безпечне для життя і здоров’я довкілля.

По вирішенню існуючих проблем в сфері ЖКГ, були пропоновані різноманітні рішення компаніями які приймали участь у форумі, а саме:

 1. Модульні рішення EKOTON, для очищення стічних вод підприємств. Приклади реалізації: сирзавод, нафтовий термінал, пропонувало ТОВ «ЕКО-ІНВЕСТ».
 2. Ефективна генерацію тепла, електроенергії та холоду на біогазових станціях, пропонувала компанія Vitkovice ENVI a.s.
 3. Ексклюзивні технології виробництва великогабаритних полімерних труб, резервуарів, колодязів, корпусів каналізаційних насосних станцій, пропонувала корпорація «Енергоресурс-інвест».
 4. Iнженерні послуги та управління проектами «ключ у руки» для очищення стічних вод, поводження з відходами, використання відновлюваних джерел енергії та технології анаеробного зброджування для виробництва біогазу, пропонувала Riko/Cambi/Host.
 5. Автоматизацію та диспетчеризацію каналізаційних очисних споруд (КОС) на базі обладнання «САУ-КМТ-ДК-ЕЛЕКТРО», пропонувала ТзОВ Виробничо-технічний центр «Динамо-Континент».
 6. Роботу з електронними системами Deca Office та програмне забезпечення з бухгалтерського обліку для водоканалів України, пропонувала Компанія Nevda.
 7. Безтраншейний метод відновлення трубопроводу гнучким рукавом, продемонструвала компанія ТОВ «Орні груп».
 8. Застосування матеріалів системи Пенетрон для гідроізоляції, ремонту та антикорозійного захисту об'єктів водного господарства, були пропоновані ТзОВ «ПЕНЕТРОН-КИЇВ».
 9. Сучасні рішення для зберігання питної води та інших технічних рідин. пропонувані ТОВ «Акваполімер Інжиніринг».
 10. Сучасний варіант реалізації водопостачання та водовідведення виробництва за умов відсутності централізованих комунікацій, пропоноване ТОВ ЮТЕХ418.
 11. Автоматизована система обліку електроенергії промислових підприємств були пропоновані, ОВ Нік.

Паралельно, на другому майданчику проходила сесія «Управління твердими побутовими відходами», на якій розглядались питання:

 • регіональні плани дій поводження з відходами та досвід ЄС;
 • налагодження муніципальної системи управління відходами;
 • поводження з органічними відходами;
 • роздільний збір і переробка вторинної сировини;
 • розширена відповідальність виробників, робота з населенням.

Робота 12.09.2019 завершилася неформальним спілкуванням з представниками компаній які приймали участь в Еко Форумі 2019, та представниками підприємств галузі з водопостачання та водовідведення, серед яких були: ЛМКП «Львівводоканал»; ТОВ "Білоцерківвода"; КП «Водоканал» м. Запоріжжя; КП «Харківводоканал»; КП "Міськводоканал" Сумської міської ради; КП "Тернопільводоканал"; КП"Кременчукводоканал" та інші.

Другий день форуму продовжився 13.09.2019 о 10:00, з розглядання таких питань:

 • проблеми промислового забруднення водних об’єктів країни;
 • правила приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення, (очікування та реальність);
 • сучасні технології очищення з допомогою локальних очисних споруд;
 • біологічна та хімічна очистка, системи повторного водопостачання;
 • залежність екології міста від стічних вод підприємств;
 • очищення і повторне використання сильно забруднених промислових стічних вод;
 • підбір оптимальних технологій та проектування ефективних рішень для локальних очисних споруд.

З доповідями виступили: Галина Антонова, ТОВ «Білоцерківвода»; Маттіас Ворст, Міністерство охорони навколишнього середовища та прав споживачів Баварії; представник асоціації водоканалів Польщі (Фонд охорони довкілля та водного господарства Польщі); Олексій Мясоєдов, Керівник відділу досліджень і технологічних рішень, Промислова група ЕКОТОН; Петро Єрофєєнко, Виконавчий директор Асоціації організацій ВКГ«Аква-Бел» (Білорусь).

На паралельних площадках проводились сесії з питань:

 • «Інвестиційні проекти водного сектору та їх реалізація»;
 • «Кліматична політика»;
 • «Перехід на 100% відновлюваних джерел енергії».

Відбувся тренінг для представників відділів зв’язків з громадськістю (прес-служби підприємств водопровідно-каналізаційного господарства).

На завершення Еко Форуму 2019, відбулася екскурсія на підприємство ТзОВ «Ельпласт –Львів», яке розташоване в м.Городок, Львівської області. На підприємстві було продемонстроване виробництво труб з поліетилену (для горючих газів та холодної води), пластмаси (безнапірна каналізація), труби для гарячого водопостачання та теплових мереж, комплектуючи для трубопроводів та інше. Було показано обладнання лабораторії для випробування полімерних композицій, труб та з’єднувальних деталей з пластмас,котрі застосовуються для прокладання внутрішніх і зовнішніх інженерних мереж. Продемонстровано роботу обладнання лабораторії.

Після завершення екскурсії відбулася зустріч з керівництвом Асоціації “Укрводоканалекологія”, на якій проведено обговорення та підведення підсумків Еко Форуму 2019.

 

Поділитися цією новиною:

Останні новини: