На Бердянськводоканалі обговорили коригування тарифів на 2019 рік

Згідно з регламентом, в обговоренні взяв участь представник регіонального відділу НКРЕКП.

Відкрите обговорення проекту постанови НКРЕКП «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, від 16 червня 2016 № 1141» щодо коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2019 рік для КП «Бердянськводоканал» БМР відбулося 8 листопада в конференц-залі адміністративного корпусу підприємства.

Доповідачами з питання коригування тарифу на 2019 рік були начальник відділу НКРЕКП в Запорізькій області Любов Власенко, директор КП «Бердянськводоканал» Олександр Македонський. Взяли участь в засіданні заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Григорій Горячов і головні фахівці підприємства.

На відміну від попередніх зустрічей, інтерес до нинішніх обговорень з боку громади Бердянська був незначним. Про що свідчив напівпорожній зал. Не подали городяни і свої зауваження і пропозиції щодо коригування тарифу.

— Проект, в який вносять зміни, був оприлюднений на центральному та обласному сайтах НКРЕКП, щоб громадяни могли з ним ознайомитися і подати свої пропозиції. Їх приймали до 1 листопада. На початок проведення обговорень 8 листопада пропозиції та заперечення не надходили, — повідомила начальник відділу НКРЕКП в Запорізькій області Любов Власенко.

Як ми повідомляли раніше, 19 серпня відбулося перше обговорення коригування тарифів на 2019 рік. Тоді городяни влаштували мітинг в стінах водоканалу, протестуючи проти зміни тарифів. Але за весь час з серпня по листопад ніхто не подав в НКРЕКП свої зауваження і пропозиції щодо даного проекту.

Нагадаємо, спочатку від Бердянська були подані розрахунки щодо коригування тарифу на воду в розмірі 23,87 грн, на стоки - 19,32 грн з урахуванням ПДВ. Після розгляду фахівцями Нацкомісії в проекті пропонується встановити вартість води 22,79 грн за куб, стоків - 16,98 грн за куб з урахуванням ПДВ. Тобто ціна на воду може піднятися на 2,06 грн, а на стоки - на 1,54 грн за куб. Сумарно вартість послуг за водопостачання та водовідведення зросте на 3,60 грн за куб.

11 жовтня 2019 року в НКРЕКП прийняли проект постанови щодо коригування тарифів водоканалу. Через те, що зауваження до проекту не надійшли, засідання 8 листопада носило ознайомчий характер. Остаточне рішення про зміну тарифів прийме Національна комісія.

Основна причина коригування тарифу — зростання вартості складових тарифу. Перш за все, це підвищення вартості покупної води, дотримання мінімальних галузевих гарантій в оплаті праці, зміни вартості електроенергії через реформи на енергоринку.

— На мій превеликий жаль, тариф не буде відображати всієї існуючої картини. По заробітній платі буде підвищення, але не те, яке вимагає законодавство, — каже директор КП «Бердянськводоканал» Олександр Македонський. — У коригуванні враховані зміни по заробітній платі і вартості покупної води. А з електрики у нас йде зменшення за показниками. Воно пов'язане з тим, що держава вплинула на скорочення вартості передачі електроенергії, і ми проводимо скорочення витрат за рахунок модернізації обладнання та диспетчеризації.

Але проблема в тому, що в грудні знову зміниться прожитковий мінімум, а з січня 2020 року — мінімальна заробітна плата. Отже, тариф знову доведеться подавати на коригування, щоб дотриматись вимог чинного законодавства. Виросте і ціна на покупну воду.

Любов Власенко зазначила, подаючи в НКРЕКП розрахунки щодо коригування тарифів після зміни вартості їх складових, адміністрація Бердянського водоканалу діє відповідно до встановленої законом процедури. І порекомендувала: розрахунки подавати вчасно, як прописано в регламенті. Тоді підприємство може розраховувати, що витрати понесені, але не враховані в діючому тарифі, в якості компенсації будуть включені у вартість послуг на наступний рік.

Директор КП «Бердянськводоканал» Олександр Македонський підкреслив: аудит тарифів, який проводили на підприємстві за наполяганням громадських діячів, ще раз довів прозорість роботи водоканалу. А Любов Власенко додала, в наступному році КП «Бердянськводоканал» також очікує планова комплексна перевірка діяльності підприємства за останні три роки на дотримання ліцензійних умов та вимог НКРЕКП.

Протокол відкритого обговорення (відкритого слухання)

 

Поділитися цією новиною:

Останні новини: