Щодо пільг. Безготівкова і готівкова форма розрахунку

Щодо пільг. Безготівкова і готівкова форма розрахунку

У рахунках до оплати за послуги, які з листопада 2019 року отримують абоненти, і в подальшому, вказується повна сума за спожиті послуги водопостачання та водовідведення — без урахування знижки по пільгової категорії.

Нагадаємо, у зв'язку з монетизацією пільг на оплату житлово-комунальних послуг, яка стартувала 1 жовтня 2019 року тепер пільги будуть надаватися за двома системами — готівковій та безготівковій.

Безготівкова форма розрахунку

Пільги в безготівковій формі призначаються всім пільговикам в автоматичному режимі. Працювати це буде так: Управління праці та соціального захисту населення щомісяця буде формувати реєстр нарахованих пільг і передавати їх для перевірки до Міністерства соціальної політики України. Вони, в свою чергу, будуть передавати дані в «Ощадбанк» для переказу коштів на рахунки клієнтів. Банк переведе кошти на рахунки керуючих, об'єднань, виконавців комунальних послуг.

Потім АТ «Ощадбанк» протягом доби зобов'язаний проінформувати пільговика про стан розрахунків за послуги за допомогою смс-повідомлення (при наявності інформації про номер мобільного телефону пільговика). В смс-повідомленні обов'язково зазначаються дані про наявний залишок платежу по кожному виду послуг і перелік послуг, за якими Ощадбанком не отримані реєстри нарахованих сум платежів пільговикам.

Побутовим споживачам, які мають пільгу в оплаті, необхідно оплачувати різницю між загальним нарахуванням за розрахунковий місяць (рахунком в квитанції) і розміром перерахованих Ощадбанком коштів (сумою, вказаною в смс-повідомленні або в особистому кабінеті пільговика на сайті АТ «Ощадбанк» https://www.oschadbank.ua/ua/sd).

Готівкова форма розрахунку

Для того щоб отримувати пільги в готівковій формі, потрібно особисто подати заяву в Управління праці та соцзахисту населення. У заяві пільговика, поданому до 15 жовтня (15 травня), потрібно вказати виплатні реквізити. Після цього пільга в грошовій готівковій формі буде виплачуватися з початку опалювального (неопалювального) сезону.

Також в цьому випадку пільговикам потрібно відкрити особисті рахунки в установі уповноваженого банку, або через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта». Кошти надходитимуть на ці рахунки і пільговики зможуть їх знімати в будь-який час.

Тому абоненти зобов'язані щомісячно сплачувати повну суму, нараховану за спожиту послугу (суму, зазначену в квитанції).

 

Поділитися цією новиною:

Останні новини: