На АКЗ запланований ремонт аварійної ділянки колектора

На АКЗ запланований ремонт аварійної ділянки колектора

На вулиці П'ятигорській сталося обвалення ділянки залізобетонного колектора.

У службу каналізаційних мереж і КНС КП «Бердянськводоканал» БМР надійшло повідомлення про нове обвалення залізобетонного колектора на вул. П'ятигорській. На даний момент місце провалу огороджено і проводиться підготовка до подальшої заміни ділянки. Початок земляних робіт заплановано на завтра, 22 січня.

Фото

Нагадаємо, в грудні на вул. П'ятигорській замінили 60 погонних метра аварійної ділянки залізобетонного колектора. Роботи проводили за рахунок місцевого бюджету. З міської казни на ремонт виділили близько 450 тисяч гривень. Але обвалення трубопроводу триває.

В цілому в мікрорайоні АКЗ близько 700 метрів аварійного трубопроводу, по якому транспортують стоки з мікрорайонів Азмол, Буддеталь, АКЗ.

Він прокладений в минулому столітті і вже відпрацював ресурс. Обвалення колектора почалося кілька років тому. Тільки в поточному році водоканал замінив аварійні ділянки на вулиці Сухарєва  і на П'ятигорській. Тут проклали довговічні поліетиленові труби.

Одномоментно замінити весь аварійний відрізок неможливо по ряду причин. Перш за все, колектор прокладений під дорогою в щільно забудованому районі, що створить незручності для жителів АКЗ. Якщо його відключити на час довгострокового ремонту, то без води залишаться ті мікрорайони, з яких транспортуються стоки.

І, головне, вартість робіт обійдеться місту не один мільйон гривень. На жаль, як показує досвід з ліквідації аварії на колекторі на Мелітопольському шосе, стороння допомога у вирішенні цього питання приходить із запізненням і не в повному обсязі. Зокрема, як всі знають, до сих пір не вирішено питання фінансування з державного бюджету робіт по відновленню аварійної ділянки в нагірній частині Бердянська. І на даний момент перекачування стоків з нижньої частини міста забезпечує тимчасова система.

Поділитися цією новиною:

Останні новини: