Як погасити борги за воду на сприятливих умовах

Як погасити борги за воду на сприятливих умовах

Бердянськводоканал пропонує боржникам лояльні умови погашення заборгованості. Щоб не залишитися без послуг водопостачання, Бердянський водоканал пропонує жителям міста, які заборгували підприємству за воду, комфортні умови погашення боргу.

У водоканалу немає мети відключити абонентів від водопостачання. Навпаки, ми досить довго чекаємо, коли людина вийде на контакт. Пропонуємо різні способи оплати заборгованості. Ми розуміємо, що ситуації в сім'ях бувають різні. Головне, щоб абоненти не чекали відключення, а самі виходили на зв'язок, — пояснив старший інспектор служби контролю послуг КП "Бердянськводоканал" БМР Дмитро Бородич.

Один з таких варіантів — реструктуризація боргу. Для цього абоненту треба подати заяву на ім'я директора підприємства О.В.Македонського і оплатити частину суми. Відсоток оплати в службі контролю обмовляється індивідуально, відповідно до тієї фінансової ситуації, в якій опинився боржник.

Яскравий приклад — СОТ «Гроно», яке уникнуло відключення водопостачання за борг, що виник з весни 2019 року. Це товариство виявилося в списку боржників через сезоних дачників — людей, які приїжджають з інших міст на відпочинок на короткий період і не вважають за потрібне вникати в економіку об'єднання. А платять, як дозволяє совість.

Таким чином, з березня минулого року накопичилося понад 40 тисяч гривень боргу за послуги водопостачання.

— Коли почався сезон, почалися недоплати, — розповів в.о. голови правління СОТ «Гроно» Любомир Мирончук. — Я писав оголошення, пояснюючи, чим це загрожує суспільству, але результату немає. Важко зрозуміти є власник будинку чи ні. Люди приїжджають-їдуть. Може людини просто немає, а може — не відчиняє двері. Я вірю людям і хочу, щоб вірили мені.

Суспільство «Гроно» розташоване в районі Верхової. До міської мережі водопостачання дачі підключені по десятьом врізкам. Проблемна — сьома, тому що вона розгалужена і правління не може визначити, хто ж краде воду.

І в службі контролю водоканалу, і в правлінні СОТ розуміють — зараз відключати воду не має сенсу. Це треба робити навесні, коли власники дач почнуть готуватися до сезону.

Частина заборгованості суспільство погасило, залишилося ще 37 тисяч гривень. За домовленістю з водоканалом СОТ оплачує 30% від боргу і пише заяву на реструктуризацію решти суми.

Нагадуємо, за місяць до ймовірного відключення від мережі, абоненту приносять попередження. У ньому прописана сума боргу і контакти служби контролю, в якій можна залагодити питання з найменшою шкодою. Консультацію також можна отримати в кабінеті № 18 підприємства або за номером телефону (06153) 3-40-54.

Якщо боржник не виходить на контакт, йому загрожує не тільки відключення послуги, а й стягнення суми боргу через суд. При цьому на боржника лягають всі судові витрати і витрати на подальше підключення водопостачання.

Поділитися цією новиною:

Останні новини: