Про перехід на нові договори та нарахування плати за абонентське обслуговування

01.05.2021р. набрав чинності Закон України від 03.12.2020р. №1060-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», яким було внесено зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017р. №2189-VIII.

За результатом внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» КП «Бердянськводоканал» БМР зобов’язане:

  1. укласти зі споживачами – власниками (співвласниками, користувачами) окремо-розташованих нежитлових приміщень нові договори (в письмовій формі) на базі типового договору з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019р. №690. Кожному такому споживачу було вручено повідомлення про розірвання договору. Наразі триває робота по підготовці нових договорів.
  2. укласти зі споживачами нові публічні договори, які будуть розповсюджуватись на власників (співвласників, користувачів):
  • житлових та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків;
  • житлових приватних домоволодінь.

На нашому офіційному сайті www.vodabrd.com.ua були оприлюднені публічні індивідуальні договори про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Публічні договори приєднання про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення зі споживачами вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті виконавця послуги такий власник (співвласник, користувач) не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги.

Крім цього, новизною для всіх без винятку споживачів, в тому числі суб’єктів господарювання, стане отримання рахунків з нарахованою платою за абонентське обслуговування, крім рахунків за спожиту воду та скинуті стічні води.

Обов’язковість нарахування плати за абонентське обслуговування передбачена п.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, складається з:

  • плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;
  • плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України від 21.08.2019р. №808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг» зі змінами внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.2021р. №928.

Плата за абонентське обслуговування сплачується споживачем виконавцеві щомісяця.

Ознайомитись з опублікованими публічними договорами можна за наступними посиланнями:

Поділитися цією новиною:

Останні новини: